Periodontologia

LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA

Periodontologia

 

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia. Przyzębie osadza ząb w zębodole obejmując m.in. dziąsła i ozębną, których schorzenia mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji chorobowych takich jak paradontozy i rozchwiań zębów mogących skutkować całkowitym bezzębiem.

 

Dlatego też profilaktyka chorób przyzębia oraz zabiegi z zakresu periodontologii są niezbędne do zachowania zdrowego uzębienia a tym samym pięknego uśmiechu.

Najistotniejsza przy zachowaniu dobrego stanu przyzębia, jest właściwa higiena. Dlatego oferujemy szereg zabiegów higienizacyjnych zapewniających utrzymanie zębów oraz dziąseł w jak najlepszym stanie.

ZDJĘCIE NADMIARU KAMIENIA

Skaling i kiretaż

 

Skaling jest rutynowo wykonywaną procedurą u pacjentów z chorobą przyzębia i rozległą płytką nazębną. Standardowe czyszczenie zębów nie jest w stanie dostatecznie i dogłębnie oczyścić ząb wraz z jego okolicą dlatego skaling wykonywany raz na jakiś czas stanowi idealne dopełnienie procesu higenizacji jamy ustnej. Skaling i kiretaż są zabiegami mającymi na celu zdjęcie nadmiaru kamienia nazębnego z wierzchu zęba oraz z przestrzeni poddziąsłowych.

Skaling obejmuje ostrożne usunięcie płytki nazębnej z powierzchni zęba a kiretaż z przestrzeni poddziąsłowych. Procedury wykonywane są metodą mechaniczną bądź na pomocą skalera ultradźwiękowego. Metoda jest wygodna, szybka i całkowicie bezpieczna. W przypadku kiretażu czyli oczyszczania powierzchni zęba pod dziąsłem możliwe jest zastosowanie znieczulenia jeżeli pacjent odczuwać będzie dyskomfort spowodowany nadwrażliwością dziąseł.