Estetyczna

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Wypełnienia estetyczne

 

Opracowanie ubytku próchnicowego, wymaga koniecznie jego wypełnienia. Obecnie na rynku stomatologicznym mamy bardzo duży wybór kolorów i odcieni kompozytów. Wypełnienia z kompozytów dają możliwość modelowania kształtu powierzchni zęba, co sprawia, że wypełnienie spełnia swoja prawidłową funkcję. Odbudowana zostaje utracona tkanka zęba i przywrócona prawidłowa anatomia powierzchni żującej co umożliwia prawidłowe żucie bez powstawania urazów. Wypełnienia charakteryzują się również dużą odpornością na pękanie w przypadku małych i średnich ubytków. Wypełnienia kompozytowe zapewniają trwałe uzupełnienie ubytków w zębach zarówno w odcinku przednim jak i bocznym.

Bielszy uśmiech

Minimum podrażnienia

Natychmiastowy efekt

Zęby pacjenta przed i po zabiegach

USUNIĘCIE OSADÓW I PRZEBARWIEŃ

Piaskowanie

Jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów higienizacyjnych z zakresu stomatologii estetycznej. Zabieg polega na usunięciu osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Piaskowanie w pierwszej kolejności pomaga pozbyć się przebarwień powstających w wyniku spożywania nadmiernej ilości kawy, mocnej herbaty czy palenia papierosów.Piaskowanie wykonywane jest przy pomocy piaskarki, będąc zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Zabieg trwa ok. 30 minut. Podczas niego, stomatolog rozpyla mieszaninę piasku dentystycznego oraz wody pod ciśnieniem w jamie ustnej pacjenta oczyszczając powierzchnie zębowe i międzyzębowe. Zabieg może być standardowo wykonywany raz na pół roku ale w niektórych przypadkach ( palaczy, osób pijących duże ilości kawy bądź inne silnie przebarwiające napoje, osób użytkujących stałe aparaty ortodontyczne) może być wykonywany nawet co 3 miesiące.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Zabiegi PRF na twarz

PRF to płynna frakcja fibryny bogatopłytkowej o wysokim stężeniu płytek krwi i leukocytów uwalniająca czynniki wzrostu i zatrzymująca w swoich przestrzeniach komórki macierzyste. Substancja ma wiele zastosowań, między innymi w medycynie estetycznej. Dzięki swoim właściwościom, wstrzyknięcie go w skórę twarzy umożliwia uwypuklenie zmarszczek, pobudzenie komórki skóry do regeneracji oraz aktywację fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Płynna konsystencja umożliwia podanie przez wstrzyknięcie do tkanek miękkich bez ingerencji chirurgicznej.

Wskazaniami do zabiegu są:

 • rewitalizacja skóry
 • leczenie blizn i oparzeń
 • przebarwienia skórne
 • leczenie wiotkości skóry
 • Przed zabiegiem z PRF pobrana zostaje od pacjenta krew żylna. W związku z tym, wymagane jest przygotowanie w formie nawodnienia ( min. 1,5 litra wody przed zabiegiem).

  KOREKTA KSZTAŁTU ZĘBA I OKRYCIE PRZEBARWIEŃ

  Licówki kompozytowe

  Licówki kompozytowe umożliwiają korektę kształtu zęba oraz pokrycie przebarwień nie dających się usunąć metodą wybielania w przedniej części łuku zębowego. Wykonane są z materiału kompozytowego, który standardowo służy do wypełniania ubytków próchnicowych. Materiały kompozytowe obecnie posiadają dużą bazę odcieni, co umożliwia idealnie dopasowanie koloru do reszty łuku zębowego. Umożliwia to estetyczne odbudowy w odcinku przednim. Nowoczesne techniki umożliwiają bardzo dobre wiązanie z powierzchnią korygowanych zębów, co sprawia, że licówki wyglądają pięknie i są trwałe przez lata.

  Oczywiście jak przy każdej kwalifikacji do zabiegu trzeba wspomnieć o przeciwwskazaniach do niego. Są nimi:

 • nieprawidłowości zgryzu, do których należy między innymi zgryz prosty
 • zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci
 • braki zębowe w odcinkach bocznych uzębienia, które nie zostały uzupełnione np. za pomocą protez ruchomych - taka sytuacja grozi bowiem uszkodzeniem licówek ze względu na ich znaczne obciążenia.