Endodoncja

LECZENIE KANAŁOWE

Endodoncja

 

Endodoncja – to gałąź stomatologii znana potocznie przez pacjentów jako "leczenie kanałowe". Zapotrzebowanie na leczenie endodontyczne pojawia się w momencie wytworzenia infekcji miazgi spowodowanej zaawansowaną próchnicą. W obecnych czasach leczenie endodontyczne, dzięki dużemu postępowi technologicznemu jest precyzyjną i bezbolesną metodą. Do wykonywania zabiegów używamy mikroskopu LeicaM320 i bardzo cienkich piłująco-penetrujących narzędzi o grubościach od 0,06mm do 0,4mm. Dodatkowo, stosujemy dokładne pomiary długości kanału endometrem, dzięki czemu uzyskujemy informacje gwarantujące późniejsze całkowite i precyzyjne wypełnienie kanału.

Leczeniem endodontycznym w naszym gabinecie zajmują się najlepsi specjaliści ze specjalizacjami z tej dziedziny. W razie pytań i zaplanowania leczenia, zapraszamy na konsultację!

LECZENIE KANAŁOWE

Mikroskop Leica M320

 

Specjalistyczny mikroskop do stomatologicznych zabiegów endodontycznych. Jako pierwszy na świecie mikroskop wykorzystujący technologię LED, stanowi niezbędne narzędzie w jak najdokładniejszym leczeniu dzięki zagwarantowaniu najlepszego pola widzenia. Oświetlenie LED pola zabiegowego zapewnia najwyższą precyzję co przekłada się brak komplikacji i nieporządanych efektów ubocznych. Specjalistyczny obiektyw MultiFoc, dopasowuje ostrość obszaru widzenia w zakresie 200mm – 300mm z trybem płynnej zmiany ostrości co umożliwia specjaliście dotarcie do trudno dostępnych zmian czy kanałów.